Генератор будова

Додано Ндл, 06/12/2011 - 23:23 користувачем SamFlushing
Генератор призначений для живлення струмом при працюючому двигуні всіх споживачів та заряджання акумуляторної батареї

Генератор (рис. 77) складається з двох основних частин: корпуса та якоря. Корпус являє собою циліндр, всередині якого закріплені полюсні башмаки з котушками збудження, що являють собою електромагніти. Кожний полюс виготовляють з окремих ізольованих пластин. Корпус з обох боків має кришки з підшипниками, в яких обертається вал якоря.
Корпус генератора виготовляють з вуглецевої сталі, яка характеризується залишковим магнетизмом.

Якір є обертовою частиною генератора. Він виготовляється з тонких ізольованих між собою маловуглецевих стальних пластин, які потім напресовуються на вал. В пази якоря вкладають спеціальну обмотку — ізольовані мідні провідники, кінці яких виводять і припаюють до колектора. Колектор являє собою кінцеву частину якоря, яка служить для знімання струму, що виникає в обмотці якоря, і перетворення його в постійний струм. Він складається з набору мідних пластин, ізольованих між собою і від маси якоря. З колектора струм відводиться в зовнішнє коло за допомогою графітних щіток, закріплених на задній кришці генератора. При обертанні колектора обидві щітки ковзають по ньому. Позитивна щітка з'єднана з ізольованою клемою « + », а негативна - з масою.

ГенераторПри пуску генератора якір починає обертатися, і його обмотка перетинає слабке поле залишкового магнетизму. В обмотці виникає е. р. с. Під її дією в обмотку збудження надійде струм, який підсилить магнітний потік полюсних башмаків. Це в свою чергу спричинить підсилення е. р. с., що наводиться в обмотці якоря, а значить, і збільшення струму в обмотці збудження. Такий процес буде повторюватись доти, поки генератор не почне працювати в нормальному режимі.

Напруга струму, яку виробляє генератор, збільшується із збільшенням числа обертів якоря. Тому, щоб не вивести з ладу прилади та інші споживачі струму, розраховані на певну напругу, застосовують регулятори напруги.

Західно-Український автобазар / Безкоштовні оголошення / Порахувати розмитнення / Новини / Автосалони / Форум для автолюбителів РЕМОНТ АВТОКОНДИЦІОНЕРІВ - АВТОКЛІМАТ

Всі права захищено.